Czym rożni się skuter od motocykla elektrycznego?

Główną różnicą pomiędzy tymi pojazdami to osiągi. Motocykle osiągają większe prędkości od skuterów. Aby to było możliwe muszą mieć większą moc. Pojazdy elektryczne dzięki zastosowaniu silników bezszczotkowych mają zapas mocy, która w przypadku skuterów bywa ograniczana elektronicznie. W motocyklach elektrycznych stosuje się silniki o jeszcze większej (czasami nawet kilkukrotnie) mocy. Pozwala to na osiąganie prędkości rzędu 70-80 km/h, a w niektórych przypadkach nawet ponad 100 km/h ! Duża moc motocykli elektrycznych wymaga więcej energii. W takich pojazdach stosuje się baterie o większej pojemności. Motocykle są większe, szybsze i masywniejsze. Są przystosowane do dłuższych tras, podczas których zapewniają komfort i bezpieczeństwo. Od strony prawnej istotne jest to, że w przypadku motocykli elektrycznych niezbędne jest posiadanie uprawnień na motocykle, tj. prawo jazdy kategorii A lub niższe: A1/A2. Od tej zasady jest wyjątek – jeśli posiadasz prawo jazdy kategorii B przez minimum 3 lata, to możesz prowadzić motocykl elektryczny bez dodatkowych uprawnień.

Motocykle elektryczne – dla kogo?

Większość z nas zaczyna swoją przygodę z ogólnodostępnymi pojazdami elektrycznymi: hulajnogami czy skuterami elektrycznymi. Możemy więc łatwo poznać ich zalety. Najbardziej wyczuwalne jest tutaj przyspieszenie, które jest bardziej dynamiczne (niż w spalinówkach). Silniki elektryczne mają do dyspozycji pełen zakres mocy przez cały czas. Apetyt rośnie w miarę jedzenia – w tym przypadku nie jest inaczej. Jeśli wrażenia, jakie dają hulajnogi czy skutery elektryczne są za małe, kolejnym, naturalnym krokiem jest przesiadka na coś mocniejszego. Motocykle elektryczne mają dużą moc, są szybsze, dostosowane do osiągania większych prędkości oraz pokonywania długich dystansów. Sprawnie i bezpiecznie można poruszać się nimi poza terenem zabudowanym. W motocyklach znajdziemy wydajne hamulce, często wyposażone w dodatkowe systemy (CBS/ABS) zwiększające bezpieczeństwo. Jeśli chcesz więcej, szybciej, mocniej wsiadaj na motocykl elektryczny i rozkoszuj się dynamiczną jazdą. Motocykle elektryczne zadowolą również doświadczonych użytkowników jednośladów. Jeśli masz doświadczenie z większa mocą, to na pewno odnajdziesz się za kierownicą ich elektrycznego odpowiednika.

Wybierz dopasowany do siebie model motocykla

Dopasowaliśmy naszą ofertę do sympatyków pojazdów elektrycznych. Znajdziesz w niej elektryczne odpowiedniki motocykli typu klasycznego, sportowego czy turystycznego. Nowoczesność obecna jest tutaj reprezentowana przez trójkołowe motocykle elektryczne, które z racji swojej unikatowości, zwracają uwagę na drogach. Większość motocykli posiada opcję rozbudowania przestrzeni bagażowej – poprzez dołożenie dodatkowych kufrów lub sakw.