Czy skutery elektryczne muszą przechodzić badania techniczne?

Tak. Według ustawy skutery elektryczne podlegają takiej samej regulacji, co ich odpowiedniki spalinowe do 50 cm sześciennych.

Czy skuterem elektrycznym można jeździć po ścieżkach rowerowych?

Zarejestrowanym skuterem elektrycznym możemy poruszać się jedynie po ulicach. Na skuterze nie możemy jeździć po ścieżkach dla rowerzystów i chodnikach.

Czy potrzebne jest prawo jazdy do poruszania się skuterem elektrycznym?

Osoby niepełnoletnie, aby prowadzić skuter elektryczny muszą posiadać prawo jazdy kategorii AM (od 14 roku życia). Osoby, które ukończyły 18 przed 2013r. muszą jedynie posiadać dowód osobisty.

Czy wymagane jest ubezpieczenie OC na skuter elektryczny?

Tak. Zarejestrowany skuter musi posiadać OC ( ok. 70zł/rok przy maksymalnych zniżkach).

Jakie zabezpieczenia przed kradzieżą posiada skuter elektryczny?

Jednym z zabezpieczeń skuterów są blokada kierownicy oraz alarm. Dodatkowym zabezpieczeniem jest łatwo wyjmowana bateria na kluczyk, którą można wyjąć i zabrać ze sobą.

Czy do jazdy skuterem elektrycznym wymagany jest kask?

Tak. Podczas jazdy zarejestrowanym skuterem elektrycznym wymagany jest kask.

Czy skuterem elektrycznym można jeździć podczas deszczu?

Skutery posiadają normę IP 65 „IP”. Z ang. International Protection Rating lub Ingress Protection Rating, to nic innego jak stopień ochrony, jaką gwarantuje nam obudowa urządzenia. (IP65 – cyfra pierwsza gwarantuje ochronę przed dotknięciem części niezabezpieczonych drutem oraz pełną ochronę pyłoszczelną, druga cyfra - ochronę przed strugą wody o intensywności 12,5 l/min laną z każdej strony). Zanurzenie w wodzie piasty elektronicznej tylnego koła spowoduje zwarcie i uszkodzenie napędu elektrycznego.