Jak przyspieszyć skuter elektryczny?

On:

Zwiększanie osiągów w przypadku jednośladów tego typu jest o wiele prostsze niż w modelach spalinowych. Jeśli zainwestowaliśmy w nieco tańszy sprzęt, to niezbędny będzie zakup kilku mocniejszych komponentów. Skuter elektryczny uzależniony jest bowiem przede wszystkim od baterii. To właśnie ona determinuje jego maksymalny zasięg, moc, a także prędkość jaką będzie mógł osiągać np. po zdjęciu ogranicznika. W jaki przedział celować? Zdecydowanie jest to kategoria powyżej 2000W. Dlaczego?

Z tego względu, że prawidłowe zdjęcie blokad ze skutera elektrycznego sprawi, że stanie się on bardziej dynamiczny, znacznie płynniejszy pod kątem jazdy i przede wszystkim szybszy. Prędkość wymaga jednak odpowiedniego źródła energii i mocy. Stąd niezbędny jest mocny akumulator, który pozwoli na montaż potężniejszej jednostki napędowej. Należy jednak zastanowić się, czy nie lepiej od razu zainwestować w sprzęt, który dostępny jest w podobnym przedziale cenowym, co koszty poszczególnych modyfikacji.

Konsekwencje prawne odblokowania skutera elektrycznego

Maksymalna prędkość wzrasta, więc formalnie motorower staje się motocyklem. Zdjęcie blokad w skuterze elektrycznym w sensie prawnym zmienia jego klasyfikację. W praktyce oznacza to, że pojazdy, które pozwalają na poruszanie się z prędkością wyższą niż 45 km/h wymagają innego prawa jazdy. Skuterem bez prawa jazdy mogą poruszać się osoby, które skończyły 18 lat i osiągnęły pełnoletność przed 19 stycznia 2003 roku. Wystarczy w takim wypadku karta motorowerowa lub dowód osobisty. Natomiast inne osoby muszą już posiadać minimum kategorię AM.

Dlatego warto zastanowić się, czy po zdjęciu ograniczeń będziemy posiadać jeszcze uprawnienia do prowadzenia podkręconego skutera elektrycznego. Z reguły zakup motoroweru jest spowodowany brakiem prawa jazdy bądź kwestiami finansowymi. Stanowi w takim wypadku doskonałą i niezwykle tanią alternatywę. Zwiększenie jego możliwości może jednak sprawić, że stracimy prawo do korzystania z niego w ramach ruchu drogowego.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December