Inwalidzki skuter elektryczny – najlepsze rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych

Problemy z poruszaniem się mogą mieć różne podłoże. Czasem jest to zwyczajnie kwestia wieku, innym razem wynik nieszczęśliwego wypadku lub niepełnosprawności, która towarzyszy nam od urodzenia. Ograniczenie ruchu może być spowodowane również dużą wagą ciała. Niezależnie od przyczyny, nie musimy godzić się na taki stan rzeczy i utratę pewnych możliwości. Z myślą o potrzebach osób ze zmniejszoną mobilnością powstały wózki inwalidzkie typu skuter. Ich zaletą jest m.in. nowoczesny wygląd oraz bezproblemowa obsługa.

Dlaczego warto zdecydować się na Inwalidzkie skutery elektryczne?

Tego typu pojazdy cieszą się ogromną popularnością, zwłaszcza w zachodnich krajach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych. Na ich zakup decydują się m.in. seniorzy, dla których ważna jest aktywność i możliwość pokonywania większych dystansów, pomimo własnych ograniczeń ruchowych. Skuter inwalidzki elektryczny podwyższa nie tylko komfort życia, ale również umożliwia realizację swoich potrzeb oraz daje poczucie niezależności. Kolejną ważną zaletą pojazdów tego typu jest ich wysoki poziom bezpieczeństwa. Możemy liczyć na stabilną jazdę, niezależnie od rodzaju powierzchni.

Takie skutery osiągają większą prędkość niż typowe elektryczne wózki inwalidzkie (nawet do 25 km/h). Dzięki temu, pozwalają na szybkie pokonanie dystansu. Ma to istotne znacznie dla wszystkich osób, które pomimo niepełnosprawności czy ograniczonego ruchu, wciąż prowadzą aktywne życie towarzyskie lub zawodowe. Skuter inwalidzki elektryczny wyróżnia się ponadto nowoczesnym designem i nie kojarzy jednoznacznie z problemami zdrowotnymi. Co za tym idzie, staje się ważnym atrybutem dla tych, którzy mimo ograniczonej mobilności, nie chcą rezygnować z aktywnego trybu życia.

Skutery inwalidzkie dostępne w naszej ofercie

Nasze pojazdy wyróżniają się dużą mocą akumulatorów, co przekłada się na spory zasięg jazdy na jednym ładowaniu oraz osiąganie wyższych prędkości. Cechą charakterystyczną oferowanych skuterów jest także ich praktyczna bezawaryjność oraz łatwość obsługi. Szeroki wybór modeli pozwala na bezproblemowe dopasowanie konkretnego z nich do wagi użytkownika, jego preferencji oraz potrzeb. Zadbaliśmy również o to, aby jazda wiązała się z jak najwyższym komfortem. Wygodne siedzenie oraz wyposażenie w podłokietniki pozwala rozkoszować się przejażdżką i czerpać z niej prawdziwą przyjemność.